Історія годинника

От уявіть, якби ми з нашим звичним і буденним життям хоч один день спробували прожити без годинника. Мабуть, всі дружно зійшли з глузду. Чи не так? Всі звикли звіряти час і вчасно йти на роботу, на навчання, на зустрічі. Та ніхто не помічає наскільки годинники стали невід’ємними частинами нашого життя, адже ми так звикли до них.

У кожного свій метод звіряти час і намагатися весь час встигати все робити – через Інтернет, наручні годинники, мобільні телефони, радіо та телебачення. Але одиниці знаю те, звідки, коли і де з’явився перший годинник.

Ще у первісні часи люди знали як визначити час. Спочатку по зіркам та сонцю – сонячний годинник. Прекрасним прикладом такого годинника є екземпляр у Бердянську на березі Азовського моря. З розвитком цивілізації людина винаходить місячний та масляний годинник, водяний та свічковий годинники. Такі винаходи використовувати приблизно до 18 століття.

Але з стрімким розвитком технологічного прогресу, звичні нам годинники почали з’являтись на світ. Перший механізм годинника було винайдено у далекому 1470 році. Цей годинник приводився в дію від механізму з пружиною. Але ні він, ні наступні годинники, нажаль, не були достатньо точними.

В епоху Відродження молодий італійський винахідник, анатом та художник Леонардо ді сер П’єро да Вінчі створив ескіз першого годинника для вежі. Цю ідею пізніше розвинули, адже точний прилад для вимірювання часу хотів мати кожен як удома, так і завжди при собі. І хоч перші домашні годинники, які з’явились у 15 столітті, були доволі великими і пересувати їх було неможливо, це поклало абсолютно нову дорогу до звичних нам годинників. До речі, такі годинники працювали завдяки тягарю, що приводив механізму у рух, який потрібно було заводити через кожні 8 або 12 годин.

Пізніше, у 17 та на початку 18 століття, у Англії, з’явились годинники з маятниковим принципом роботи.

Багато раз чутий і відомий годинниковий бій теж має свій початок. У 14 столітті перший раз було використано дзвоник, який спрацьовував один раз тоді, коли його торкався спеціальний важіль. Пізніше такий принцип використали у великих баштових годинниках, де дзвіночок замінили великим дзвоном, і уже в 1676 році з’явився перший у світі годинник з боєм.

У Франції, а саме у Парижі в Інституті Часу, є годинник за яким вся наша планета звіряє час. Цей годинник вважають найточнішим у світі.

Один з найстаріших баштових годинників знаходиться у Москві. Це всесвітньовідомі Кремлівські куранти. Годинник наскільки великий, що важко собі уявити – діаметр циферблату сягає 6,12 метрів, довжина хвилинної стрілки 3,28, а годинної 2,97 метра. Годинник працює завдяки трьом гирям вагою по 224 кілограми кожна, а вага маятника 32 кілограми.

Сьогодні є декілька видів годинникових механізмів - це механічний, електронний та атомний. Принцип роботи всіх годинників однаковий: коливна система, контрольний механізм, джерело роботи та індикатори. Звичайно у механічних, як домашніх так і наручних є своя система роботи. У електричних – своя. Але еталоном точності є атомний годинник. Це так, тільки для інформації, адже кому потрібні формули вимірювання випромінювання атомів цезію.

На сьогоднішній день існують такі види годинників як: кишенькові, наручні, настільні, настінні, підлогові, баштові, сонячні, вогняні, пісочні, камертонні, водяні, астрономічні та атомні годинники.

Важливу сторінку в історії годинників займає дизайнерське оформлення годинників. Сьогодні існують дві лінії дизайну: класичний і сучасний.

Класичні годинники як наручні, так і для домашнього використання, це скоріше відлуння знайомих зразків форм минулих років і їх варіації. При виконанні таких годинників головними матеріалами виступають дерево, метал, фарфор, дорогоцінні матеріали.

Щодо сучасних годинників, то тут політ фантазії дизайнера немає меж. У таких випадках для виробництва використовують пластик, каучук, метали та інше. Для створення такого годинника потрібно менше як часу, так і затрат сили.

Історія виникнення та вдосконалення годинника велика і до кінця не звідана. Кожного дня ми дізнаємося щось нове та цікаве. Кожного дня знаходяться люди, що прагнуть дізнатись щось нове і створити нові принципи роботи годинника, а також вмістити корисні функції у нього. Отже, скільки б не розвивалася людина, скільки розвиватиметься годинник.

 

 

Интернет-магазин часов “Protime" ул. Нижний Вал, 33, г.Киев, Украина
Осуществляем доставку по Киеву, Днепропетровску, Харькову, Одессе, Львове, Запорожье, Кировограде и других городах Украины.